Pierwsze dni w przedszkolu

Pierwsze dni nowego roku szkolnego 2019/2020 mamy już za sobą. Dla starszych przedszkolaków był to czas powrotu do przedszkola po wakacjach, dzielenia się wrażeniami i przeżyciami, a także zabawy z przedszkolnymi kolegami. Grupa starszaków w pierwszym tygodniu września uczestniczyła nie tylko w zabawach integracyjnych ale także tych przygotowujących do nauki czytania: każdy przedszkolak poznał zapis swojego imienia, wyróżnił pierwszą literę imienia, a także spróbował nakreślić ją palcem na tacce z kaszką manną. Starszaki zapoznały się również z nowymi kartami pracy, na których będą pracowały w obecnym roku szkolnym. Natomiast w grupie młodszej pierwsze tygodnie przedszkola to okres adaptacyjny. Nasi nowi przedszkolacy poznali budynek przedszkola, normy i zasady panujące w grupie oraz rytm przedszkolnego dnia. Temu wszystkiemu towarzyszyły oczywiście zabawy integracyjne oraz swobodne zabawy w kącikach zainteresowań, podczas których zostały nawiązane już pierwsze przedszkolne przyjaźnie.

Zarówno dzieciom, jak i rodzicom życzymy udanego roku szkolnego 2019/2020 🙂