Pierwsze dni w grupie starszaków

„Rzecz to wielka niesłychanie
gdy starszakiem się zostanie”

Pierwsze dni września w grupie starszaków już za nami. Dzieci z uśmiechem  1 września przekraczały progi przedszkola, by rozpocząć kolejny rok przedszkolnej przygody. Z radością i uśmiechem witały się ze swoimi kolegami i koleżankami. Dla części przedszkolaków jest to pierwszy rok w grupie starszaków, dla innych z kolei już ostatni. Wszystkie dzieci jak na prawdziwych starszaków przystało już od pierwszych zajęć aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. W pierwszym tygodniu utrwalaliśmy imiona kolegów i koleżanek podczas zabaw integracyjnych, poznaliśmy zasady obowiązujące w naszej grupie i opracowaliśmy kodeks przedszkolaka. Dzieci kształtowały swoją syntezę i analizę wzrokowo-słuchową podczas zabaw z etykietami, oraz pierwszych zabaw z literkami. Na powitanie każdy starszak otrzymał słodki rożek obfitości oraz pamiątkowy dyplom. Życzymy, by kolejne dni w przedszkolu przyniosły naszym milusińskim wiele niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Michaela Sigmund-Lasak