Pierwsze dni w grupie młodszej

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dla części przedszkolaków z grupy młodszej był to pierwszy dzień w nowej przedszkolnej rzeczywistości, a dla reszty naszych milusińskich powrót po bardzo długiej przerwie. Pierwsze dni w grupie młodszej minęły pod znakiem wzajemnego poznawania siebie oraz zasad i reguł panujących w przedszkolnej społeczności. Maluchy dzielnie przekraczały próg przedszkola witając się ze swoją nową Panią i kolegami. Mimo, iż czasami łezka się w oku zakręciła z tęsknoty za mamą, to jednak uśmiech szybko zagościł na buziach wszystkich dzieci. Podczas zajęć w pierwszym tygodniu przedszkolaki poznały swoje znaczki, plan dnia w przedszkolu,  zasady kulturalnego zachowania przy stole, właściwego zachowania w łazience oraz bezpiecznych zabaw na podwórku. Grupa młodsza aspiruje na pilnych zdobywców wiedzy zatem z zapałem przystąpiła także do wykonywania pierwszych zadań z wykorzystaniem nowych książeczek i kart pracy. Wszystkie przedszkolaki również uroczyście odciskiem palca „podpisały”  Kodeks Przedszkolaka, który zobowiązały się przestrzegać. Podsumowaniem całotygodniowych zajęć była wspólna grupowa praca plastyczna „To ja Przedszkolak”. Na wykonanych plakatach każdy maluch pozostawił swój odcisk dłoni.

Jak mówią słowa naszej nowo poznanej piosenki „I choć czasem tęskno mi za domem, to w domu tęsknię za przedszkolem…” Życzę wszystkim przedszkolakom by ten nowy rok szkolny upłynął nam w zdrowiu, radości oraz na wielu wspaniałych przedszkolnych przygodach.

Pani Michasia