Pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka

26 listopada odbyła się, dla niektórych naszych wychowanków pierwsza, ważna uroczystość przedszkola  – Pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabełkowie. Tego dnia oficjalnie do grona naszej przedszkolnej rodziny przyjęliśmy 12 dzielnych Żaczków Przedszkolaczków: 7 dziewczynek oraz 5 chłopaków. Od samego rana czuć w powietrzu było atmosferę wyczekiwania. W tym roku nasza uroczystość była nieco inna, gdyż nie mogli w niej uczestniczyć rodzice naszych milusińskich, zatem została ona nagrana, a rodzice zdalnie byli z nami.  Występ rozpoczęliśmy pokazem tanecznym, który Dyrekcja nagrodziła gromkimi brawami. Jako, że żadna uroczystość nie może obyć się bez muzyki, również na naszej jej nie zabrakło. Pochwaliliśmy się talentem wokalnym, jak również umiejętnością gry na instrumentach, za którą zebraliśmy ogrom pochwał ze strony rodziców. Podczas zajęć wykazaliśmy się również znajomością magicznych słów, tak ważnych dla przedszkolaka: dziękuję, przepraszam i proszę, wzorowo rozwiązując podane problemy z życia przedszkolnego przedstawione na ilustracjach. Po części muzyczno-artystycznej przyszła pora na tą oficjalną czyli pasowanie. Zarówno my, jak i nasi rodzice  zdalnie, złożyliśmy uroczystą przysięgę podczas ślubowania, następnie Pani Dyrektor Anna Kubica każdego  pasowała na Przedszkolaka dotykając ramienia specjalnym ołówkiem. Dla maluchów był to bardzo emocjonujący moment 🙂 Po pasowaniu otrzymaliśmy  gratulacje oraz pamiątkowy dyplom oraz słodki rożek obfitości. Jak mówili rodzice kolejnego dnia z dumy i przyjęcia, aż łezka zakręciła się im w oku oglądając film z pasowania. Wszystkim uczestnikom tego ważnego wydarzenia serdecznie dziękuję za udział oraz wspólną zabawę.

Michaela Sigmund-Lasak