Pasowanie na Przedszkolaka

14 listopada do grona prawdziwych przedszkolaków przyjętych zostało aż 18 nowych dzieci, które we wrześniu tego roku dołączyły do grupy młodszej. Tego dnia odbyło się bowiem  tradycyjne „ Pasowanie na przedszkolaka” z udziałem rodziców. Dzieci długo przygotowywały się do swojego pierwszego ważnego występu: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki zarówno w języku polskim oraz języku niemieckim, tańczyły taniec, bawiły się ze swoimi rodzicami. Przedszkolaki miały również do wykonania dwa ciekawe zadania: posegregować warzywa, owoce i produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe oraz rozpoznać ilość dźwięków granych przez panią na grzechotce. Z zadaniami poradziły sobie wyśmienicie, czym zasłużyły na gromkie brawa publiczności. Punktem kulminacyjnym było  uroczyste pasowanie przez Panią Dyrektor ogromną kredką oraz wręczenię pamiątkowego dyplomu.