Panie z czasów przedszkolnych

Na początku lutego dzieci z grupy starszej miały okazję wziąć w zajęciach jakich jeszcze do tej pory nie miało miejsca w przedszkolu. Mianowicie były to zajęcia, na których dowiadywały się opowieści z czasów przedszkolnych swoich pań. Każda pani była zapraszania i w danym dniu opowiadała jak to było kiedy to właśnie ona była małą dziewczynką i chodziła do przedszkola. Spotkania rozpoczęła pani Dyrektor Anna Kubica oraz pani Wicedyrektor Katarzyna Niewęgłowska, a następnie brały w nich udział wszystkie panie z przedszkola. Panie opowiadały jak wyglądało ich przedszkole, czym lubiły się bawić, czego nie lubiły jeść w przedszkolu oraz co było zarazem ich największym przysmakiem. Opowiadały kto je zaprowadzał do przedszkola, jak wspominają swoją panię z przedszkola i z kim lubiły się najbardziej bawić. Dzieci słuchały z zapartym tchem i ciekawe, zadawały również pytania. Wszystkie panie wzięły również udział we wspólnej pracy plastycznej jak za dawnych lat odciskając swą dłoń za pomocą farby. Na koniec każdego spotkania dzieci odgadywały jak każda pani wyglądała jak była małym dzieckiem. Czasami trafiały od razu, a czasem potrzebowały pomocy. W ramach podziękowań za poświęcony czas i podzieleniem się historią swego dzieciństwa, każda pani otrzymała laurkę ze zdjęciem całej grupy starszaków trzymających serduszka z napisem DZIĘKUJEMY.