Owocowy tydzień w grupie młodszej

Pierwszy tydzień października w grupie młodszej upłynął pod znakiem owoców. Dzieci 3 i 4 letnie poznały nazwy owoców krajowych i egzotycznych, natomiast 5 latki podczas zabaw czytelniczych poznawały wyrazy z owocowego kręgu. W tym tygodniu przedszkolaki również rozwiązywały owocowe zagadki, układały rytmy oraz klasyfikowały owoce na te krajowe i egzotyczne. Jednak najwięcej frajdy sprawiły naszym milusińskim zajęcia praktyczne. Jako, że jesień już nas odwiedziła dzieciaki dowiedziały się, jakie przetwory można wykonać z owoców na zimę. Oprócz dżemów i kompotów można je również suszyć:) Maluszki i średniaki w czwartek miały okazję z użyciem specjalnej suszarki przygotować jabłkowo-cynamonowe zdrowe chipsy 🙂 Cały talerz takich pełnych witamin łakoci, znikł oczywiście w oka mgnieniu. Przygotowaliśmy również koktajl bananowo-owocowy, podczas którego wykonania wspierała nas pani Iwonka, pomagając nam zblendować  wszystkie składniki. Zapraszamy na fotorelację 🙂