Owocowy kącik przyrody w grupie starszaków

W drugim tygodniu października tematem przewodnim była Jesień w sadzie. W ramach zajęć rozmawialiśmy o owocach, dzieci w grupie starszaków poznały owoce krajowe, jak i egzotyczne, takie jak: ananas, cytryna, grejpfrut, kaki, figa, melon, banany. Dowiedziały się także jakie wartości odżywcze mają owoce oraz jaki jest ich wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ramach cotygodniowych spotkań w kąciku przyrody starszaki wielozmysłowo, poprzez wzrok, zapach, dotyk i smak rozpoznawały różnorodne owoce. Przedszkolakom oczywiście najbardziej spodobały się zagadki smakowe 🙂 Starszaki dowiedziały się również jak przechowujemy owoce zimą oraz jakie przetwory z nich można przygotować. Zapraszamy na fotorelację:)