Owocowo-warzywny tydzień w grupie młodszej

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W pierwszym tygodniu października tematem przewodnim były warzywa i owoce. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Dzieci oglądały przyniesione w koszyku warzywa i owoce, porównywały ich kształt, poznawały kolor i szukały cech wspólnych. Dzieci dzieliły nazwy owoców i warzyw na sylaby i poznawały ich smak. Nie zabrakło także zajęć doskonalących umiejętności matematyczne – porównywanie liczebności, przeliczanie, układanie zbiorów, klasyfikowanie czy układanie rytmów matematycznych. Tydzień owocow- warzywny był również wspaniałą okazją do urządzenia w naszej grupie wielkiej bananowej uczty. Dzieci dowiedziały się, że z owoców aby smakowały jeszcze bardziej można wykonać ciekawe zwierzątka, które swym wyglądem zachęcają do degustacji. I tym sposobem powstały piękne bananowe gąsienice oraz wielki melonowo-winogronowy jeżyk. Wszystko było zdrowe i przepyszne. Na ucztowanie zaprosiliśmy także panią dyrektor i pozostałych pracowników aby wspólnie konsumować owocowe smakołyki.

Anna Nowak