Olimpiada sportowa w czeskim Bohuminie

16 listopada br. w ramach współpracy polsko-czeskiej pomiędzy Przedszkolem Publicznym im. Kubusia Puchatka w Zabełkowie, a Mateřská škola w Bohuminie dzieci uczestniczyły w przedszkolnej olimpiadzie sportowej, która odbyła się w Bohuminie. Nasze przedszkole reprezentowało siedmioro sportowców: z grupy młodszej: Lena Łasiewicka oraz Edward Brański, z grupy starszej: Martyna Fila, Oliwia Wolnik, Julia Krakówka, Pascal Drobny i Patryk Helczyk. Nasi olimpijczycy zmierzyli się ze swoimi kolegami z czeskich przedszkoli w następujących konkurencjach: bieg, rzut w dal oraz skok z miejsca. Zmaganiom sportowym towarzyszyły oczywiście ogromne emocje, jednak mali zawodnicy wykazali się nie tylko siłą i sprawnością fizyczną, ale również ogromnym hartem ducha. Jak na prawdziwej olimpiadzie przystało, wyłoniono zwycięzców w poszczególnych konkurencjach. Na podium, zajmując drugie zaszczytne miejsce, w konkurencji bieg-dzieci starsze, stanął Pascal Drobny. Gratulacjom zarówno rodziców, szczególnie dumnego taty, jak i kolegów nie było końca. To już drugi medal w kolekcji Pascala, który w zeszył roku zdobył „brąz” w tej samej konkurencji. Za rok z pewnością „złoto” Będzie Nasze! Zapraszamy an fotorelację z tego wydarzenia.