Ogólnopolski projekt edukacyjny „Tydzień Bajek Polskich” – gr. starsza

Popołudnia pierwszej połowy listopada w grupie starszaków przebiegły w bajkowej atmosferze, a to dzięki udziałowi w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Tydzień Bajek Polskich”. Głównym celem projektu było zainteresowanie dzieci bajkami naszego dzieciństwa, które są nie tylko piękne, ale każda z nich ma w sobie pewien przekaz. W czasie projektu dzieci wraz z Bolkiem i Lolkiem poszukiwały ciekawych sposobów na poradzenie sobie z nudą, a także wczuwały się w rolę prezentera pogody tworząc własną mapę pogody. Kolejnego dnia razem z Reksiem przedszkolaki przekonywały się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa muzyka, a także miały okazję gry na różnych instrumentach. Trzeciego dnia zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń oddechowych, a później wraz z Baltazarem Gąbką dzieci rozwiązywały zadania matematyczne. Ostatnią poznaną postacią był Miś Kudłatek. Razem z misiem dzieci opisywały emocje, rozmawiały jak należy zachowywać się w lesie, a także poznawały różne sposoby odmierzania czasu. Na zakończenie projektu dzieci napisały list do wybranej postaci. Czas spędzony z bohaterami bajek był obfity w różne aktywności oraz przyniósł dzieciom wiele radości, a także cennych nowych wiadomości.

Beata Michalska