Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gdy masz chwilkę, zagraj w piłkę”- grupa młodsza.

Dzieci z grupy młodszej wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gdy masz chwilkę, zagraj w piłkę”, który był związany z Ogólnopolskim Dniem Sportu obchodzonym 6 kwietnia. Celem projektu było promowanie sportu i aktywnego trybu życia wśród dzieci, rozwijanie sprawności ruchowej, rozwijanie aktywności w zabawie oraz usprawnianie małej i dużej motoryki. Podczas zajęć  dzieci zapoznały się z wybranymi rodzajami sportów, w których używa się piłki. Między innymi piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz tenis ziemny . Po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki. Dzieci wykonywały ćwiczenia z podawaniem piłki nad głową, między nogami, z lewej i prawej strony. Następnie rzucaliśmy piłkami do celu, a także dzieci wykonywały ćwiczenia oraz starały się utrzymać równowagę na piłce do fitnessu. Później malutkimi piłeczkami bawiliśmy się w drużynowe  segregowanie kolorów. Na koniec zajęć projektowych dzieci wykonały pracę plastyczną- piłkę. Zajęcia przedszkolakom bardzo się podobały, wiec na pewno jeszcze je powtórzymy. 🙂
Beata Michalska