Ogólnopolski Program Kraina Muzyki „Edycja IV Dźwięki Przyrody”

W roku szkolnym 2021/2022 grupa młodsza bierze udział w Ogólnopolskim programie Kraina Muzyki „Edycja IV Dźwięki Przyrody”. Głównym celem programu jest upowszechnianie  edukacji muzycznej wśród dzieci i nauczycieli, uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata fauny i flory, przybliżanie wartościowej literatury muzycznej, popularyzowanie EKO stylu życia oraz wspieranie zrównoważonego rozwoju podczas aktywności muzyczno–ruchowych. W VI edycji Programu Kraina Muzyki „Dźwięki Przyrody” przewidziane jest 20 zadań, dwa zadania na każdy miesiąc. Jednym z pierwszych, było odwiedzenie pobliskiej kwiaciarni i wybór kwiatka, którym cała grupa maluszków będzie się opiekować przez całą edycję programu. Pani Kasia przedstawiała nam różne gatunki kwiatów doniczkowych, aż ostatecznie wybór padł na kwiat o nazwie Zamiokulkas. W sali znaleźliśmy specjalne miejsce dla kwiatka i ustaliśmy zasady i harmonogram dbania o „kwiatek maluszków”. Wszystkie efekty wzrostu naszej roślinki malować oraz zapisywać będziemy w specjalnym dzienniku roślinnym, aby dokładnie zapamiętać etapy jego rozkwitania i wzrostu. Cieszymy się już bardzo na efekty naszej pracy.

Anna Nowak