Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie młodszej

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce!

 

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzień Przedszkolaka dostarczył grupie maluszków wielu pozytywnych wrażeń, zabawy z muzyką aktywizowały wszystkich wychowanków do zabawy, atrakcje w postaci „niebieskich zabawek” dostarczyły dzieciom wiele radości, niebieskie wstążki, niebieskie magiczne różdżki to tylko kilka atrakcji tego dnia. Kulminacyjnym punktem było kolorowe konfetti, które wystrzeliło na znak wielkiego święta jaki jest święto wszystkich przedszkolaków. Ciekawe zagadki, ślady w odnalezieniu słodkiego poczęstunku były tylko kolejnym dowodem wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Anna Nowak