Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie starszej

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się.
Od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka w dniu 13 września 2013 roku wspierający inicjatywę środowiska dyrektorów łódzkich przedszkoli Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Obchody tego dnia mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania edukacji przedszkolnej i szerzej – prawa dziecka do edukacji i wychowania przedszkolnego, zarówno wśród najmłodszych jak i dorosłych.
Grupa starszaków ten dzień rozpoczęła od quizu wiedzy o naszym przedszkolu. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą! Następnie dzieci rozwiązywały zagadki ukryte w różnych miejscach w naszym przedszkolu, które doprowadziły ich na końcu do niespodzianki – biletu na przedszkolny seans filmowy. Jednak to nie był koniec atrakcji przygotowanych dla naszych milusińskich tego dnia.  Nie obyło się bez wielu wspólnych zabaw muzyczno-tanecznych. Jednakże największą atrakcją okazała się piniata wypełniona słodkościami oraz ścianka do zdjęć, na której każdy mógł zapozować do zdjęcia ze swoim kolegom bądź koleżankom. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.
Michaela Sigmund-Lasak