Ogólnopolski Dzień Konia

Ogólnopolski Dzień Konia obchodzony 30 kwietnia to święto wyjątkowe. Ludzie mają bowiem bardzo duży sentyment do tych zwierząt. Te mądre i oddane zwierzęta pracowały dla nas oraz często były środkiem transportu. Zwierzęta te cieszą się dużą popularnością również wśród najmłodszych gdyż to właśnie dzieciom kojarzą się szczególnie z końmi na biegunach, przytulankami,  nadrukami na ubraniach czy stworzeniami występującymi w bajkach. Celem Dnia Konia w przedszkolu było przybliżenie przedszkolakom postaci konia-  tego jak jest zbudowany, co robi, gdzie mieszka i co je. Bardzo pomocne okazało się w tym zaproszenie pani Dyrektor, która jest posiadaczką trzech koni. Pani Dyrektor Anna Kubica nie tylko pięknie opowiedziała o zwyczajach koni, ale przyniosła ze sobą również rekwizyty: siodło, witaminy dla konia, nakrycia głowy oraz elementy ubioru, które zaprezentowała na sobie. Na koniec spotkania dzieci podarowały pani dyrektor nie tylko wiersz z podziękowaniami ale również trzy marchewki dla koni: Stasia, Hermesa i Rayany. Z pewnością nowe wiadomości na temat tych pięknych zwierząt na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Ten wyjątkowy dzień sprawił, że konie wśród naszych przedszkolaków cieszą się jeszcze większą popularnością.

Anna Nowak