Odwiedziny Policjanta

W piątek 21 września odbyło się spotkanie przedszkolaków z panem policjantem. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Zostały pouczone również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział. Wspólne zdjęcie oraz niespodzianka przyniesiona przez pana policjanta dla każdego przedszkolaka było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty. Dziękujemy za odwiedziny w naszym przedszkolu.