Od ziarenka do bochenka

26 września w naszej placówce przeprowadzone zostały zajęcia z cyklu Od ziarenka do bochenka. Tego dnia grupa młodsza poznała proces powstawania mąki oraz różne rodzaje pieczywa. Dzieci upiekły również pyszne muffinki. Samodzielnie odmierzały potrzebne składniki: mąkę, cukier, mleko, olej, dosypywały proszku do pieczenia, a nawet wbijały jajka! Jednak najważniejsze było dokładne wymieszanie ciasta, z którym maluchy i średniaki również doskonale sobie poradziły. Najpyszniejsza była jednak degustacja samodzielnie upieczonych babeczek, które okazały się wyborne! 🙂 Również starszaki poznały historię chleba, dowiedziały się co można zrobić z mąki i poznały różne rodzaje wypieków. Jednym  z takich przysmaków są oczywiście gofry. Starszaki poznały sposób ich przyrządzania oraz miały możliwość porównania kupnych oraz tych przyrządzonych samodzielnie (wiadomo, które były lepsze 🙂 Przedszkolaki bardzo chętnie je dekorowały owocami, dżemem oraz bitą śmietaną. Za pomocą foremek wycinały również różnorodne kształty, dzięki którym słodkości smakowały jeszcze lepiej 🙂