Od ziarenka do bochenka w grupie młodszej

Skąd się bierze chleb? Odpowiedź na to pytanie maluszki uzyskały w ostatnim tygodniu września. Dowiedziały się między innymi, że do wypieku chleba potrzebna jest mąka, a ta z kolei powstaje ze zboża, że chleb jest wytworem ciężkiej pracy wielu osób, między innymi piekarza. I właśnie w takiego miały się okazję zamienić. Otrzymały czepki kucharskie i wyglądały jak prawdziwi piekarze. Pani Asia zademonstrowała jeszcze nie upieczone bułeczki i powiedziała jakie składniki należy użyć do wypieku bułeczek. Zapach pieczywa roznosił się po całym przedszkolu, a bułki smakowały przepysznie. Dzieci również miały okazję dzięki masie solnej zrobić swoje własne pieczywo i je pomalować na odpowiedni kolor. Pięknie powstały kącik „Od ziarenka do bochenka” stał się interesującą ozdobą przedszkolnej szatni.

Anna Nowak