Od ziarenka do bochenka – pieczemy pyszne muffiny

w czwartym tygodniu października przedszkolaki rozmawiały o zdrowym i racjonalnym żywieniu. Odbył się również co roczny cykl zajęć Od ziarenka do bochenka w ramach którego dzieci poznają różnorodne rodzaje pieczywa oraz tradycyjne i nowoczesne metody pozyskiwania mąki i wypieku chleba. Grupa starsza w ramach spotkań w kąciku przyrody oglądała również różnorodne dodatki do pieczywa: mak, pestki dyni oraz słonecznika, siemię lniane, a także produkty pozyskiwane ze zbóż: płatki owsiane, kaszę jaglaną, mąkę razową. Podsumowaniem cyklu były zajęcia kulinarne, podczas których nasi milusińscy upiekli pyszne babeczki. Przedszkolaki samodzielnie (oczywiście pod czujnym okiem swoich pań) odmierzały składniki, mieszały ciasto, a nawet ubijały pianę z białek. Oczywiście najważniejsza była degustacja. Wszystkie babeczki w mig zniknęły w naszych brzuszkach 🙂