Nie truj sąsiada!!

Nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiego programu Nie truj sąsiada mającego na celu szerzenie wiedzy na temat niskiej emisji (przyczyny, konsekwencje zdrowotne) oraz metod walki z nią. Edukacja proekologiczna jest istotna już od najmłodszych lat, dlatego też nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w cyklu tygodniowych zajęć w ramach w/w programu. Dzieci podczas całego tygodnia dowiedziały się co to jest smog oraz jak szkodliwie wpływa na nasze zdrowie. Przedszkolaki poznały także metody ogrzewania domów, energetyczne zapotrzebowanie domu jednorodzinnego oraz alternatywne metody pozyskiwania energii: z wiatru, słońca i wody. Dzieci odwiedziły również przedszkolną kotłownię, gdzie pan Tadek szczegółowo opowiedział jak jest ogrzewane nasze przedszkole oraz dowiedziały się, iż nasza placówka również korzysta z odnawialnych źródeł energii – solarów. Marcowy tydzień był początkiem cyklów zajęć w ramach programu Nie trój sąsiada. Zapraszamy na fotorelację z tego tygodnia.