Nasze zmysły

Co to jest zmysł? Jakie mamy zmysły? Ile ich jest? Jest głośno czy cicho –jaki zmysł jest nam potrzebny? Na te i wiele innych pytań starszaki poznały odpowiedź w czasie zajęć w trzecim tygodniu września. Teraz już każdy Przedszkolak wie, że wszystkie czynności, które wykonujemy uzależnione są od mózgu. Dla każdej czynności, mózg ma określony obszar, który jest odpowiedzialny za konkretną czynność. Pogadanka z dziećmi na temat Mózgu dała odpowiedzi na pytania- jak wygląda, do czego służy. Oprócz tego dzieci utrwalały czytanie globalne, układały wyrazy (zmysły) z literek. Wykonały „Mózg” przy pomocy kalafiora i dopasowywały obrazki ze zmysłami do płatów mózgu. Brały udział w ścieżce PRAWO – LEWO-PROSTO gdzie utrwalały kierunki oraz ścieżce sensorycznej gdzie wykorzystały zmysł dotyku. Cały tydzień możemy zaliczyć za udany gdyż nic nie jest tak ważne jak właśnie nasze ZMYSŁY.