Moja Ojczyzna – uczymy się zdalnie gr młodsza

W ostatnim tygodniu kwietnia w grupie maluszków wszystko kręciło się wokół temat „Polska moja Ojczyzna”. W poniedziałek dzieci rozmawiały o tym skąd są, jak nazywa się ich miejscowość i ćwiczyły znajomość swego adresu zamieszkania. Ponadto z wyciętych figur geometrycznych układały swój dom ćwicząc przy tym nazwy wszystkich figur. Poznały również grę „podwórkową” czyli grę w klasy, którą w łatwy sposób za pomocą kredy idzie samemu namalować. We wtorek dzieci poznały symbole Polski kształtując przy tym swą tożsamość narodową: flagę, godło oraz hymn polski. Nie mogło również zabraknąć wiersza „Polak mały”. Na koniec dnia dzieci wykonały piękne flagi przy pomocy wyciętych serduszek. W środę poznały stolicę czyli Warszawę oraz jej najważniejsze miejsca takie jak: Pałac prezydencki, Sejm, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, pomnik syrenki. Poznały również legendę powstania miasta „Wars i Sawa”. Czwartek był dniem Krakowa czyli poznanie legendy o smoku wawelskim. Dzieci zapoznały się również z ważnymi miejscami w Krakowie: Brama Floriańska, Wawel, Kościół Mariacki, Smok Wawelski. Na koniec dzieci za pomocą pustej rolki po papierze wykonały przepiękne smoki wawelski, które z pewnością przydadzą się im do nie jednej zabawy. Dziękuję rodzicom, dzieciom za kolejny wspaniały tydzień i za owocną współpracę.

Anna Nowak