Międzynarodowy Dzień Puzzli w grupie starszej

W czwartek 27 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Z tej okazji dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione puzzle z domu. Tego dnia puzzle służyły do różnych zadań – nie tylko układania obrazka. Dzięki zabawom z puzzlami dzieci kształtowały szereg umiejętności związanych nie tylko z analizą i syntezą wzorkową. Przedszkolaki układały puzzle matematyczne – utrwalając obraz graficzny cyfr oraz puzzle obrazkowo-wyrazowe w ramach zabaw inspirowanych metodą czytania globalnego. Dziewczyny i Chłopcy ułożyli także własne giga puzzle, które następnie wspólnie pokolorowali. Jednakże atrakcją dnia był przedszkolny turniej układania puzzli. Lale i klocki poszły tego dnia odpocząć, za to wszystkie przedszkolaki z zapałem układały puzzle w małych i większych grupach 🙂

Michaela Sigmund-Lasak