Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie starszej

„Międzynarodowy Dzień Kropki” to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. To wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i utrwalanie wiary we własne możliwości. Grupa starszaków również chętnie wzięła udział w obchodach tego święta. Na początku dzieci poznały historię Vashti, która dzięki malutkiej kropce oraz wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła we własne możliwości. Następnie każde dziecko opowiedziało o swoich talentach, pochwaliło się własnymi osiągnięciami. Niektórzy potrafią już jeździć na rowerze, inni świetnie malują, a kolejni potrafią szybko biegać i wysoko podskakiwać. Każdy posiada jakiś talent! Pozostały czas spędziliśmy bawiąc się kropkami – dzieci je segregowały, przeliczały, rozpoznawały i nazywały kolory. Nie zabrakło wesołych zabaw ruchowych w kręgle oraz zabawy plastycznej, w której główną bohaterką była oczywiście kropka.

 

Anna Nowak