Mały Patriota

W pierwszym tygodniu listopada przewodnim tematem zajęć było hasło „Mały Patriota”. Dzieci zapoznały się z postacią Małego Polaka z wiersza Bełzy „Kto ty jesteś?” oraz zobaczyły prezentację multimedialną na temat „Polska moja Ojczyzna”, poprzez którą zostały zapoznane z mapą konturową Polski, odnalazły na niej stolicę Polski, oraz wskazały region w którym mieszkamy. Dzieci poznały również symbole narodowe. Poznały ważne wydarzenia z historii Polski między innymi dowiedziały się o święcie Odzyskania Niepodległości. Temat ten był wprowadzeniem do odpowiedzi na pytania: Kto to jest patriota ? Kto może być patriotą?, Czy przedszkolak też może być patriotą ?, Co to znaczy kochać ojczyznę? Dzieci dowiedziały się, że każdy mały patriota powinien: znać symbole narodowe, wskazać na mapie ważne miejsca, znać hymn naszego kraju, wiedzieć jak się zachować słysząc go , dostrzegać piękno naszej przyrody, znać swoją miejscowość. Dzieci wysłuchały też recytacji wierszy: Cz. Janczarskiego „Co to jest Polska?”, Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste” oraz na zakończenie tygodnia wspólnie wykonały flagę polski przy użyciu swych odcisków dłoni.

Anna Nowak