Laboratorium aptekarza

W trzecim tygodniu starszaki poszukiwały odpowiedzi na pytanie czy wirusy i bakterie są widoczne. Dzięki doświadczeniom dzieci wiedzą, że wirusy i bakterie nie są widoczne gołym okiem. Znajdują się w powietrzu, na naszym ciele i na różnych przedmiotach, przenoszone są drogą kropelkową i często powodują choroby. Podczas zabaw badawczych stworzono atmosferę wielkiego laboratorium Aptekarza, w którym można było znaleźć sprzęt lekarza, różne rodzaje lekarst, mikroskop, wagę lekarską. Oprócz tego dzieci poznały między innymi sposób przyrządzania syropów domowych, wykonały między innymi syrop z cebuli, czosnku, buraka oraz syrop miodowo- cytrynowy. Wykonywanie syropów domowej roboty sprawiło dzieciom dużo radości.