Konkurs gwary śląskiej

16 marca w Centrum Kultury w Tworkowie odbył się XVI Gminny Konkurs Gwary Śląskiej, w którym udział wzięło ponad 100 wykonawców. Uczestników konkursu przywitał Grzegorz Utracki wójt gminy Krzyżanowice życząc wszystkim powodzenia i udanych występów. Jurorkami konkursu były: dr Kornelia Lach – folklorystka, autorka wielu książek o kulturze pogranicza polsko-czeskiego, pasjonatka i znawczyni kultury naszego regionu, Maria Kostrzewa – poetka, gawędziarka, wydała kilka pozycji ze swoimi wierszami zarówno w gwarze śląskiej jak i w języku polskim, Agnieszka Winiarczyk – emerytowany, wieloletni dyrektor biblioteki, miłośnik literatury, pasjonat kultury pogranicza i śląskości. Jury oceniało dobór repertuaru, prezentacje, stroje, które odzwierciedlały przestawiany tekst oraz ogólny wyraz artystycznym.
Nasze przedszkole reprezentowali: Liliana Buba, Zofia Mazur, Anna Jureczka oraz Wojciech Seemann.
Jury przyznało wyróżnienie: Lilianie Buba oraz Zofii Mazur.
Natomiast Wojciech Seemann zdobył specjalne wyróżnienie Gran Prix!
Serdecznie gratulujemy!

M. Nawrocka