Komnata Tajemnic w grupie starszej

23 października w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Komnaty Tajemnic. Tego dnia straszaki uczestniczyły w pełnych magii i niesamowitych zjawisk eksperymentach. Dzieci między innymi obserwowały zjawisko bański w bańce (a następnie same próbowały takie stworzyć), mieszania się kolorów w mleku oraz przenikania barwników do wody przez piankę. Przedszkolaki poznały również zjawisko próżni w doświadczeniu ze świecą, a także wydobywały dźwięki różnej wysokości, grając na kieliszkach wypełnionych wodą. Jednym z eksperymentów, który najbardziej przypadł do gustu grupie starszej była „lampa lawa” oraz dmuchanie balonu bez użycia powietrza. Podczas pierwszego doświadczenia dzieci miały okazję zaobserwować zjawisko unoszenia się i kropelek barwnej wody wprawionych w ruch poprzez musującą kapsułkę w naczyniu wypełnionym olejem. Natomiast podczas drugiego dzieci obserwowały jak reakcja chemiczna, która zachodzi pomiędzy sodą a octem powoduje wydzielanie się gazów, które następnie wypełniają balon, nadmuchując go. Starszaki za pomocą gorącego powietrza suszarki próbowały wprawić w ruch obrotowy koło z balonów, a na zakończenie zajęć stworzyliśmy swojego własnego zielonego glutka. Oczywiście ostatnie doświadczenie oraz doznania sensoryczne z niego płynące wywołały salwy śmiechu w sali:) Zapraszamy na fotorelację 🙂