Kolorowy tydzień w grupie młodszej

W ostatnim tygodniu lutego grupa maluchów przeniosła się w świat KOLORÓW. Poniedziałek był dniem ŻÓŁTYM dzieci nazywały owoce w kolorze żółtym i uczyły się jak wiele mają witamin. Odważne osoby próbowały kwaśnej cytrynki oraz oczywiście dla odmiany czegoś słodkiego czyli banana. Dowiedziały się również jaką rolę pełni gorące słońce oraz wiedzą już że mieszając kolor niebieski z żółtym otrzymają kolor zielony. Wtorek był dniem CZERWONYM dzieci nie tylko dowiedziały się co w otaczającym je świecie ma kolor czerwony ale również uczestniczyły w zabawach mających na celu wyróżnić tylko ten dany kolor. Ugryzienie jabłka na sznurku okazało się nie łatwym zadaniem ale niosącym ze sobą dużo zabawy. Środa była dniem BIAŁYM w tym dniu dzieci bawiły się we wszelkie zabawy zimowe jakie można wykonywać na śniegu. W czwartek wszystkie maluchy zamieniły się w ZIELONE żabki oraz poznały jak należy odpowiednio dbać o rośliny oraz kwiaty doniczkowe. Piątek był dniem NIEBIESKIM gdzie dzieci z wielkim zaciekawieniem poznawały właściwości wody na podstawie różnych doświadczeń. Zamieniły się również w rybaków łowiąc rybki wg poleceń. Podsumowując cały tydzień bawiły się w ciekawe zabawy na dywanie TUPUTAN.