Kolorowy Tydzień w grupie młodszej

Ostatni tydzień lutego w grupie młodszej upłynął pod znakiem kolorów. W tym tygodniu zajęcia w u średniaków i maluszków inspirowane były kolorami tęczy. W ciągu 5 dni dzieci miały możliwość rozwijania swoich zmysłów poprzez różnorodne kolorowe zabawy sensoryczne pobudzające i kształtujące smak, dotyk, węch oraz wzrok. W poniedziałek, podczas żółtego dnia rozmawialiśmy o emocjach i uczuciach, które kojarzą nam się z kolorem żółty. Dzieciaki miały również okazję skosztować pysznego żółtego ananasa oraz rozwijać swoją kreatywność poprzez manipulowanie żółtą masą – piankoliną. We wtorek, podczas dnia niebieskiego przenieśliśmy się w morskie otchłanie. Nie tylko rozmawialiśmy o znaczeniu wody w naszym życiu, ale również wykorzystaliśmy relaksujące właściwości niebieskiej barwy podczas ćwiczeń oddechowych i słuchania muzyki relaksacyjnej. Zwieńczeniem dnia niebieskiego były zabawy cieczą nienewtonowską, która swoimi niesamowitymi właściwościami zaskoczyła naszych milusińskich (podczas nacisku ciecz nienewtonowska zachowuje właściwości ciała stałego, bez działania siły jest cieczą). Trzeciego dnia – białego poznaliśmy właściwości śniegu – oglądaliśmy również zdjęcia śnieżynek pod mikroskopowym powiększeniem. Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć zabaw ze sztucznym śniegiem, podczas których przedszkolaki wykazały się niezwykłą pomysłowością tworząc prawdziwe śnieżne dzieła sztuki. Czwarty dzień – czerwony był dniem eksperymentów – mieliśmy okazję obserwować efekt kapilarny roślin, wykorzystują do tego liście kapusty i barwniki spożywcze oraz bawiliśmy się piaskiem księżycowym. Ostatniego dnia – zielonego urządziliśmy wyścigi żabek, które okazały się świetną zabawą z elementami rywalizacji oraz tworzyliśmy wspaniałe kształty z tzw. zimnej porcelany zabarwionej na zielono. Zapraszamy na fotorelację z naszego barwnego tygodnia:)