Kolorowy tydzień – uczmy się zdalnie

W trzecim tygodniu kwietnia w grupie młodszej wszystko kręciło się wokół kolorów. Kolorowy tydzień przypadł bardzo wszystkim do gustu na co wskazują liczne kolorowe zdjęcia. Wtorek był dniem żółtym. Kolor żółty budzi dużo emocji, ale najbardziej radość bo kojarzy się ze słońcem. Dzieci w tym dniu ubrały się na żółto i zapoznały się z emotikonami które przedstawiają różne emocje nie tylko radość ale i złość, smutek i strach. Ponadto z makaronu dzieci tworzyły nie tylko piękne naszyjniki ale i różne mozaiki. Wśród swych zabawek wyszukiwały tylko te w kolorze żółtym ćwicząc przy tym umiejętność liczenia. Brały również udział w zabawach określających ich uczucia w zależności od sytuacji w jakiej się znajdują. Środa była dniem czerwonym. Kolor czerwony kojarzy nam się przede wszystkim z sercem. Ważne jest aby być dobrym i mieć dobre serduszko bo dobro zawsze do nas wraca. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono i słuchały opowieść o Czerwonym Kapturku. Również pośród swych zabawek odszukały tylko te czerwone i je przeliczały. Odpowiadały również na zagadki które miały związek tylko z czerwonymi owocami. Czwartek był kolorem niebieskim, w tym dniu kropelka wody wprowadziła dzieci w wodny świat. Dzieci dowiedziały się, jak bardzo woda jest potrzebna do życia ludziom, zwierzętom i roślinom oraz, że należy ją oszczędzać. Dowiedziały się na podstawie prezentacji jak powstaje deszcz, a nawet wykonywały eksperyment, w którym do słoika należało nalać gorącej wody, przykryć go talerzykiem, a następne wysypać kostki lodu. Gorąca woda stworzyła parę wodną, która w kontakcie z zimnem zaczęła się skraplać. I tak na ściankach słoika pojawiły się kropelki wody. W ostatnim dniu skupiliśmy się na kolorze zielonym. Kojarzy nam on się z trawą, kwitnącymi drzewami. Dzieci w tym dniu miały odwiedzić swój ogródek i zobaczyć jak dużo zieleni go otacza bo aktualna pora roku czyli wiosna kojarzy nam się właśnie z kolorem zielonym. Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną „Drzewko” doskonalącą umiejętność wycinania i ćwiczącą sprawność dłoni. Również i w tym dniu odszukiwały spośród zabawek tylko te w kolorze zielonym. Kolorowy tydzień podobał się dzieciom aż tak bardzo, iż niektóre z nich postanowiły dalej kontynuować kolorowe dni w weekend niektóre z was planują kolor różowy i fioletowy. Dziękuje raz jeszcze rodzicom, dzieciom za tak aktywny udział w naszej zdalnej pracy.

Anna Nowak