Kolędy i Pastorałki w Tworkowie po raz XV

W Centrum Kultury w Tworkowie zabrzmiały kolędy i pastorałki w języku polskim i niemieckim. 11 grudnia odbyła się XV edycja Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim, pt. „Święta z kolędą – Weihnachten mit Weihnachtsliedern”.

Wszystkich gości oraz licznie przybyłych uczestników wraz z opiekunami przywitała dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, zaś cały przegląd poprowadziła Sabina Ciuraszkiewicz.
Organizowany przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki przegląd cieszy się niezmienną popularnością. Wzięły w nim udział zespoły wokalne, duety, soliści, którzy startowali w trzech kategoriach – przedszkolaki, klasy I – III i IV – VIII.

Występy dzieci i młodzieży oceniało jury: Zuzanna Ortmans – muzykolog oraz Jan Goldman – muzyk, opiekun chóru parafialnego. Jurorzy zgodnie chwalili bardzo dobre przygotowanie, a niejednokrotnie wyjątkowe zdolności młodych śpiewaków. Docenili także dobór repertuaru, który zawierał wiele ciekawych i mało znanych utworów świątecznych, zarówno polskich jak i niemieckich. Gratulacje i dużo ciepłych słów usłyszeli opiekunowie, którzy przygotowali dzieci i młodzież do konkursu.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabełkowie, w kategorii przedszkole reprezentowali: Emilia i Maja Chrysteczko, Stanisław Rojewski oraz Franz Kubny, którzy otrzymali wyróżnienie za pastorałkę „Święta białe jak opłatek” oraz wystąpią na koncercie laureatów w Kościele Parafialnym Św. Piotra i Pawła w Tworkowie 12 stycznia 2020 r. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym 🙂