Kolędowanie przy żłobku

Podsumowaniem 13. Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Święta z Kolędą – Weihnachten mit Weihnachtsliedern” było kolędowanie przy żłóbku, czyli koncert w tworkowskim kościele. 14 stycznia laureaci wyróżnieni w przeglądzie zaśpiewali popularne, jak i mniej znane, ale nie mniej piękne kolędy w języku polskim i niemieckim. Nagrody – dyplomy i figurki aniołów – młodym śpiewakom wręczyła dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek oraz zastępca wójta Grzegorz Swoboda. Zgromadzeni w świątyni liczni słuchacze podziękowali młodym artystom gorącymi brawami za piękne chwile, jakie przeżyli podczas koncertu. Swoje podziękowania skierował do młodych artystów i organizatorów ks. proboszcz Piotr Tkocz, kończąc spotkanie kolędowe modlitwą. W przeglądzie, zorganizowanym przez GZOKSiT 13 grudnia 2016 roku widzowie zobaczyli 40 występów – zespoły wokalne, duety, solistów i solistki z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Na scenie wystąpiło blisko 100 wykonawców. Występy oceniało jury: Zuzanna Ortmans – muzykolog oraz Jan Goldman – nauczyciel wokalu. Nasze przedszkole reprezentowały Martyna Fila, Oliwia Wolnik, Emilia Kupka  w utworze „Najcudowniejsze Święta“.