Kolędowanie przy żłóbku

Koncert w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tworkowie był zwieńczeniem XV edycji Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Święta z Kolędą – Weihnachten mit Weihnachtsliedern”. 12 stycznia  zespoły wokalne, duety, soliści i solistki z przedszkoli i szkół podstawowych wyróżnieni w przeglądzie zaśpiewali popularne, jak i mniej znane, ale nie mniej piękne kolędy w języku polskim i niemieckim.  Zgromadzeni w świątyni liczni słuchacze podziękowali młodym artystom gorącymi brawami za piękne chwile, jakie przeżyli podczas koncertu. Laureatów jak i wszystkich przybyłych na koncert przywitał proboszcz parafii ks. Piotr Tkocz wraz z wójtem gminy Grzegorzem Utrackim i dyrektor GZOKSiT Darią Wieczorek. Koncert poprowadziła starszy specjalista ds. kultury w GZOKSiT Sabina Ciuraszkiewicz. Organizowany przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki przegląd cieszy się niezmienną popularnością. Przedszkole reprezentowali w tym roku na koncercie galowym Emilia i Maja Chrysteczko oraz Stanisław Rojewski.