Koktajl bananowy

W czwartym tygodniu września starszaki rozmawiały na temat darów jesieni w postaci owoców i warzyw. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną  na temat zdrowego odżywiania. Dzieci zapoznały się z piramidą żywieniową oraz chętnie podzieliły się swoimi doświadczeniami. Dowiedziały się jakie dary otrzymujemy z sadu, a jakie możemy znaleźć w ogrodzie. Następnie zapoznały się z urządzeniem potrzebnym do przygotowania koktajlu- blenderem oraz poznały zasady bezpieczeństwa. Po umyciu rąk wrzucały do naczynia pokrojone wcześniej banany, dodały jogurt, mleko i resztę pracy zrobił blender. Nasz koktajl wyszedł przeeeepyszny, wszystkim dzieciom bardzo smakował, a przy okazji dostarczył dzieciom wielu, wielu witamin.