Kącik przyrody grupa starsza

Marzec to miesiąc, który każdemu z nas kojarzy się z wiosną. W związku z tym starszaki rozmawiały o charakterystycznych zmianach w przyrodzie, jakie zachodzą w okresie przedwiośnia – o pierwszych wiosennych kwiatach, o powracających do nas ptakach. Zainteresowanie tematem zachęciło wszystkich do „podglądania” budzącej się do życia przyrody. Podczas spacerów obserwowaliśmy okoliczne ogródki i szukaliśmy pierwszych wiosennych kwiatów. To wszystko spowodowało chęć założenia własnego przedszkolnego wiosennego kącika przyrody. Zanim jednak to nastąpiło dzieci poznały nasiona i rośliny, poznały kolejne etapy siania i sadzenia roślin oraz zasady pielęgnowania założonych hodowli. Dzieci z zapałem przystąpiły do sadzenia cebuli, wysiały rzeżuchę oraz zasadziły swą własną fasolę. Następnie przesadziły do doniczek hiacynty oraz żonkile. Radości było wiele, dzieci bardzo chętnie włączały się do pracy. Posadzone nasiona w pojemnikach i kwiaty umieściliśmy na parapecie okna, tworząc wiosenny kącik przyrody.
Dzieci każdego dnia dbają o hodowlę, pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą.