Kącik ekologiczny „Ziemia” w grupie starszej

Z okazji zbliżającego się dnia ziemi starszaki postanowiły wziąć udział w kilku zabawach badawczych gdyż jak wiadomo to ona jest sposobem rozwijania aktywności dziecka. Jej celem jest zdobywanie wiedzy i poznawanie otaczającego świata. Do zabaw badawczych wykorzystaliśmy ziemię: badaliśmy ją za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku i powonienia. Każdy z nas miał możliwość dotknięcia i zbadania ziemi. Dzieci dowiedziały się co należy robić aby nasze środowisko było czyste jak należy o nie dbać oraz je pielęgnować. Jak wiadomo śmieci stanowią duże zagrożenie dla niej więc zrobiliśmy doświadczenie wykorzystując ziemię mające pokazać co dzieje się ze śmieciami kiedy ich nie wyrzucamy. Następnie na tackach z ziemią układaliśmy mandale, wykorzystując do tego materiał przyrodniczy: makaron oraz fasolę.