Jesteśmy kreatywni – uczymy się zdalnie

W ostatnim czasie pracujemy troszkę inaczej niż zwykle, a mianowicie pracujemy zdalnie. Nie chodzimy do przedszkola ponieważ nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze ale to nie powstrzymało nas od wspólnych działań bo jak brzmi powiedzenie? „Dla chcącego nic trudnego i oto mam na to dowody w postaci dużej ilości zdjęć. Tematem naszych działań było hasło „Jesteśmy kreatywni”. W poniedziałek bawiliśmy się matematyką, przeliczaliśmy dosłownie wszystko – klocki, kredki, patyczki, łyżki, kubki a nawet koraliki. Pomysłów było dużo, a chęci jeszcze więcej. W drugim dniu wzięliśmy do ręki nożyczki i ćwiczyliśmy dokładne wycinanie. I z tym zadaniem poradziliście sobie świetnie. W trzecim dniu bawiliśmy się w tropicieli Wiosny, dzięki czemu powstałe wspaniały mapki, na których zaznaczaliście jakieś oznaki wiosny, które mijaliście po drodze. W czwartek bawiliśmy się alfabetem, a dokładnie z literką M. Próbowaliście znaleźć 5 rzeczy rozpoczynających się na literkę M lub układaliście z klocków, kredek, fasoli tą literkę. Chętni wyklejali literkę M plasteliną lub malowali ją farbkami. W ostatnim dniu przypomnieliśmy sobie dni tygodnia na podstawie wiersza oraz piosenki do utrwalenie. Piękne prace plastyczne były dowodem tego, że pamiętacie je doskonale. Wszystkiemu dodatkowo towarzyszyły piosenki nie tylko o wiośnie ale i w j.niemieckim,  przeróżne filmiki z gimnastyką oraz ćwiczenia w kartach pracy.

Serdecznie dziękuje nie tylko dzieciom ale i rodzicom za zaangażowanie i cierpliwość bo bez was nie byłaby taka praca łatwa.

Anna Nowak