Jesteśmy bezpieczni na drodze – grupa młodsza

We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Podczas spaceru uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię oraz uczyły się zasad bezpiecznego zachowania. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe takie jak znak stop, przejście dla pieszych, poznały kolory sygnalizacji świetlnej oraz z wykorzystaniem dywanu TupuTan uczyły się jak odpowiednio przejść przez jezdnię. Dzieci poznały również pracę policjanta, strażaka oraz ratownika medycznego. Dowiedziały się o numerach alarmowych i wspólnie brały udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem samochodu dziecięcego. Dzieci już nie mogą doczekać się wizyty prawdziwego policjanta, który będzie gościem w naszym przedszkolu za kilka dni.

Anna Nowak