Jesienny Dzień na brązowo

Jako, że Jesień zawitała do nas i do naszego przedszkola już na dobre. Starszaki w minionym tygodniu podczas zajęć zostały zaproszone na imieniny koloru brązowego, podczas których dzieci uczestniczyły w zabawach sensorycznych. Przedszkolaki poznał różnorodne jesienne przyprawy korzenne: cynamon, kardamon, wanilię, gałkę muszkatołową, kakao oraz kawę, a także ich pochodzenie i wykorzystanie. Możliwość powąchania, dotknięcia przypraw, a niektórych również skosztowania sprawiła przedszkolakom wiele frajdy, Następnie dzieci uwrażliwiały swój zmysł dotyku podczas spaceru na jesiennej  ścieżce sensorycznej, na której znalazły się kasztany,  żołędzie, orzechy, szyszki i liście. Na zakończenie zajęć chłopcy i dziewczynki stworzyli piękne kompozycje z naturalnych materiałów. Zapraszamy na fotorelację.