Jesienne dary w grupie starszej

Jesień na paluszkach

Spaceruje w parku

I rozdaje wszystkim

Swe skarby w podarku

 

22 września powitaliśmy nową porę roku – Jesień. W grupie starszaków zaaranżowaliśmy nowy kącik przyrody, w którym dzieci mogą prowadzić obserwacje pełen jesiennych skarbów. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się zgromadzonym jesiennym darom: kasztanom, żołędziom, szyszkom, dyniom oraz orzechom, a także wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą o nazewnictwo związane z jesiennymi darami. Dzieci dowiedziały się m.in jak wygląda kasztanowiec, dąb oraz leszczyna. Teraz podczas naszych jesiennych spacerów starszaki z zaciekawieniem obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie oraz doskonale rozpoznają nowo poznane gatunki drzew w jesiennej szacie.

Rodzicom bardzo dziękujemy za wzbogacenie naszego kącika przyrody o jesienne dary.

Michaela Sigmund-Lasak