Jesień na brązowo

Jako, że Jesień zawitała do nas i do naszego przedszkola już na dobre. Maluszki w minionym tygodniu podczas zajęć zostały zaproszone na imieniny koloru brązowego, podczas których dzieci uczestniczyły w zabawach sensorycznych. Przedszkolaki poznał różnorodne jesienne przyprawy korzenne: cynamon, kardamon, wanilię, gałkę muszkatołową, kakao oraz kawę, a także ich pochodzenie i wykorzystanie. Możliwość powąchania, dotknięcia przypraw, a niektórych również skosztowania sprawiła przedszkolakom wiele frajdy, Następnie dzieci uwrażliwiały swój zmysł dotyku podczas zabaw z jesiennymi darami: jarzębiną, kasztanami, żołędziami, noskami klonowymi, szyszkami. Dzieci dopasowywały wyżej wspomniane jesienne owoce lasu do odpowiednich ilustracji drzew, na których rosną, porównywały ich wygląd oraz przeliczały zbiory. Wiele radości sprawiły także przedszkolakom zawody w zbieraniu kasztanów.  Zapraszamy na fotorelację.

Michaela Sigmund-Lasak