Jak to na kopalni jest, czyli poznamy pracę górnika.

W ostatnim tygodniu listopada dzieci z grupy starszej poznawały zawód górnika. Nasza pani Karolina z tej okazji przywiozła ze sobą wiele pamiątek oraz górniczych akcesoriów należących do jej taty, który przez wiele lat był ratownikiem górniczym. Dzieci miały okazję zobaczyć, a nawet przymierzyć roboczy ubiór ratownika górniczego, kask, torbę, kilof. Poznały również znaczenie tego wyposażenia. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały wszystkie medale, pamiątkowe proporczyki i kufle, a także słuchały fascynujących powieści pani Karoliny, które przekazał jej tato. Panu Alfredowi Dziwoki bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi pamiątkami, dzięki którym nasi wychowankowie mogli bliżej poznać górniczy świat.