Hallowen w grupie młodszej

30 października dzieci z grupy młodszej poznały tradycje i zwyczaje angielskie związane z Halloween. Przedszkolaki dowiedziały się skąd wzięło się owe święto i jak w krajach anglojęzycznych się je obchodzi. Nie obyło się również bez zabaw integracyjnych, w których wszyscy chętnie uczestniczyli i którym towarzyszyło wiele śmiechów i radości. Nasi milusińscy bawili się podczas takich zabaw jak: „Taniec na miotle” „Straszne kręgle”, „Pajęczyna”, „Mumia” oraz „Pękające dynie”, podczas której dzieci musiały wykonać zadanie, które odnalazły w przebitym balonie – dyni. Nie obyło się również bez słodkiej niespodzianki – cukierków ukrytych w jednym z balonów:) Na zakończenie dnia dzieci wykonały pracę plastyczną, która była pamiątką ze wspólnych zabaw, ozdabiając pajączka kolorowym brokatem. Zapraszam na fotorelację.

Michaela Sigmund-Lasak