Grupa starsza tworzy makietę Zabełkowa

2 drugim tygodniu lutego tematem kompleksowym w grupie starszej była Moja miejscowość. Zadaniem przedszkolaków z grupy starszej było wykonanie makiety Zabełkowa.  Pierwszym etapem pracy był oczywiście spacer, podczas którego dzieci przy pomocy pań wykonały zdjęcia oraz szkic ulic i budynków wokół przedszkola. Kolejnym etapem było wykonanie wszystkich obiektów z kartonowych pudełek. Ten etap sprawił naszym milusińskim najwięcej przyjemności 🙂 Ostatnim, trzecim etapem było wspólne złożenie dzieła. Zaznaczyliśmy oraz podpisaliśmy ulice, a także ważniejsze budynki naszej miejscowości jak: przedszkole, szkołę, sklep, restaurację Nad Strumykiem, potok, straż pożarną, Ekoland, kościół. Nasze dzieło można było podziwiać na przedszkolnym korytarzu, a starszaki zebrały dużo pochwał, zarówno od młodszych kolegów jak i rodziców 🙂