Gminny Przegląd Młodych Talentów

15 i 16 maja w Gminnym Zespole Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki odbył się XXVIII Przegląd Młodych Talentów. W poniedziałek miały miejsce przesłuchania w kategorii gra na instrumentach oraz śpiew. Jurorkami tych kategorii była Zuzanna Ortmanns – muzykolog i nauczyciel gry na instrumencie oraz Agnieszka Patalong – pedagog, nauczyciel gry na instrumencie oraz wokalu, dyrygent. W grupie grających odbyło się 16 wykonań, grupie śpiewaczej zostało zaprezentowanych 27 piosenek. We wtorek przesłuchania odbyły się w kategorii recytacja i taniec. W komisji konkursowej zasiadła Agnieszka Winiarczyk, emerytowany dyrektor Gminnej Bibliotek i Krzyżanowicach, Bibianna Dawid, dyrektor GCK w Gorzycach, Katarzyna Korzonek, choreograf i animator GCK w Gorzycach. Wszystkie prezentacje zostały wysoko ocenione, jurorzy zauważyli bardzo dobry poziom przygotowania występujących we wszystkich kategoriach. Został doceniony dobór repertuaru, poziom wykonania poszczególnych utworów, technika oraz ogrom pracy jaki został włożony w przygotowanie się i przygotowanie uczniów do występu, ale także sposób prezentacji.
Nasze przedszkole reprezentowali w katogorii śpiew: Zofia Mazur oraz Liliana Buba,
w kategorii recytacja: Wiktoria Mitko, Paweł Pompa, Zofia Mazur oraz Wojciech Seemann,
w kategorii taniec zaprezentowały się zespoły:
zespól taneczny w składzie: Maja Wieder, Amelia Kupka, Bianka Danuch, Wiktoria Studnic, Wiktoria Mitko, Zofia Karapulka, Rozalia Kretek, Anna Jureczka, który zaprezentował taniec hula;
zespól taneczny „Kwiaty” w składzie: Amelia Kupka, Wiktoria Studnic, Wiktoria Mitko, Zofia Karapulka, Anna Jureczka zatańczył „Taniec Kwiatów”
Zespół taneczny „Lwy” w składzie: Zofia Mazur, Iga Stanuch, Lilina Buba, Agata Krupa zatańczył do utworu „Król lew”
Zespół taneczny w składzie: Zofia Mazur, Iga Stanuch, Lilina Buba, Agata Krupa, Marta Hiltawska zatańczył taniec wróżek.
Spośród wykonawców wyłoniono następujących laureatów:
kategoria śpiew: Zofia Mazur
Kategoria taniec: Zespół „Król Lew”
kategoria recytacja: Wojciech Seemann
Serdeczne gratulacje!

Marta Nawrocka