Europrzedszkolaki

W czwartek, 11 kwietnia, w szkolnej sali gimnastycznej w Zabełkowie odbyła się 7. edycja międzyprzedszkolnego przeglądu piosenki angielskiej Europrzedszkolaki 2019, nad którym honorowy patronat sprawuje wójt gminy Krzyżanowice. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem „Jesteśmy Europejczykami”. Zabawę zorganizowało miejscowe przedszkole im. Kubusia Puchatka.

Festiwal rozpoczął się tanecznym pokazem gospodarzy, czyli przedszkolaków z Zabełkowa. Po krótkiej części oficjalnej i przywitaniu gości, na scenie zaprezentowały się grupy wokalne oraz jedna grupa teatralna. Swoją znajomością języka angielskiego pochwaliły się przedszkolaki z Bieńkowic, Bolesławia, Chałupek, Krzyżanowic, Owsiszcz i Zabełkowa oraz z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Bajtuś” w Rybniku.
Przegląd był przede wszystkim świetną zabawą dla dzieci, bowiem atmosfera jaką zapewnili organizatorzy była bardzo miła, a celem nie była rywalizacja, ale popularyzacja języków obcych. Wszystkie grupy przedszkolaków otrzymały dyplomy i upominki. Nie zabrakło również miejsca na wspólną zabawę z Winnie the Pooh czyli Kubusiem Puchatkiem.
Popisom przedszkolaków przyglądali się m.in.: wójt gminy Grzegorz Utracki, dyrektorki przedszkoli, rodzice oraz babcie i dziadkowie. Goście byli pod wrażeniem występów grup przedszkolnych. Panie oceniające występy zwróciły uwagę na świetne umiejętności językowe, bardzo dobrą wymowę, dykcję, umiejętności wokalne i aktorskie. Wszyscy bardzo wysoko ocenili i docenili pracę nauczycieli, uczących dzieci języków obcych.