Ekologia w grupie starszej

W trzecim tygodniu kwietnia w grupie starszaków tematem przewodnim była ekologia, a dokładnie poznanie podstawowych sposobów dbania o przyrodę. Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem, szacunku do niej trzeba uczyć dzieci od najmłodszych lat. Dlatego cykl zajęć o tematyce ekologicznej jest bardzo ważny w przedszkolu. Dzieci uczyły się dostrzegać problem rosnącej ilości odpadów, zaśmiecania środowiska i segregowania śmieci. Dowiedziały się również co oznacza pojęcie „recykling” i, że z odpadów można również coś wykonać lub ułożyć jak np. zrobiły to dzieci ze zwykłych zakrętek po butelkach.  Dzięki zwykłym zakrętkom powstały ciekawe obrazki samochodów, kwiatów itp. Pomysłów i zabawy było co nie miara. Na koniec dnia namalowaliśmy ogromną ścieżkę rzeczy, które ziemia lubi: sadzenie i podlewanie kwiatków i roślin, segregowanie śmieci, dbanie o przyrodę, oszczędzanie prądu i wody, świeże i czyste powietrze i wiele, wiele innych rzeczy.