Dzień Ziemi

21 marca w naszym przedszkolny obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Wiadomo, że przedszkolaki na co dzień stosują zasady ekologii, ale ten dzień jest jak zawsze szczególną okazją do propagowania ekologicznych zachowań. Tego dnia nasi wychowankowie przypomnieli sobie zasady segregowania śmieci, nauczyli się odczytywać symbole i oznaczenia na produktach do wtórnego wykorzystania oraz dowiedzieli się co to znaczy recykling.  Grupa młodsza wesoło bawiła się podczas zabaw z plastikowymi butelkami, z których później wykonali żółwie będące piękną ozdobą przedszkolnego korytarza. Natomiast grupa starsza brała udział w konkursie zbierania nakrętek, kształtowała swoje umiejętności matematyczne oraz tworzyła kolorowe pejzaże z ich wykorzystaniem, Zapraszamy na fotorelację.